Posadzki betonowe są trwałe, ale wymagają konserwacji. Jedną z najlepszych metod jest szlifowanie betonu. I właśnie tej metodzie poświęcimy dzisiejszy wpis na blogu.
Zalety szlifowania posadzki betonowej
Szlifowanie to bardzo precyzyjna metoda konserwacji posadzki betonowej. Jakie są jej najważniejsze zalety?
- brak efektu pylenia zeszlifowanej posadzki,
- uzyskanie podłoża o odpowiedniej gęstości,
- uzyskanie podłoża o odpowiedniej porowatości,
- usunięcie zanieczyszczeń powierzchniowych z betonu,
- naprawa drobnych uszkodzeń – powierzchniowych rys i pęknięć,
- usunięcie skorodowanej warstwy betonu.
Szlifowanie betonu jest bardzo skuteczną metodą konserwacji posadzki. Przygotowana w ten sposób podłoga będzie trwała i wytrzymała. Oczywiście tylko wtedy, gdy szlifowanie będzie wykonane zgodnie ze sztuką. Jak to zrobić?
Jak szlifować posadzkę betonową?
Szlifowanie jest metodą wymagającą profesjonalnego sprzętu i doświadczonych wykonawców. Wprawdzie w Internecie dostępne są poradniki w jaki sposób szlifować beton przy użyciu tradycyjnej szlifierki kątowej, ale są to metody sprawdzające się wyłącznie na małej powierzchni. W przypadku konieczności konserwacji całej posadzki nie zdadzą egzaminu.
Szlifowanie betonu wykonywane przy pomocy profesjonalnego sprzętu daje pewność, że osiągnięte zostaną wszystkie korzyści jakie daje ta metoda konserwacji. A doświadczenie operatora sprzętu minimalizuje ryzyko powstania wyżłobień na powierzchni podłogi.
Co po szlifowaniu betonu?
Szlifowanie betonu może być traktowane jako pierwszy krok w procesie konserwacji posadzki. Przygotowane w ten sposób podłoże można zaimpregnować lub pomalować. Można na nie także położyć nakładkę żywiczną. Coraz bardziej popularne staje się także polerowanie betonu. Dzięki niemu nie ma potrzeby stosowania innych preparatów, a uzyskana posadzka jest estetyczna, jasna i przede wszystkim bardzo wytrzymała.
Ale metody dalszego zabezpieczania posadzki betonowej to już temat na odrębny artykuł.
]]>